Wiadomości

W Mysiej Wieży znów harcują myszy, tym razem wirtualnie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mysia Wieża w Kruszwicy, gdzie według legendy myszy miał zjeść niedobrego władcę Popiela, zyskała nowe oblicze. Od piątku jest interaktywna. Dzięki temu zwiedzający będą mogli poznać jej historię poprzez multimedialną wystawę. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln zł, z czego blisko 700 tys. to pieniądze z budżetu państwa – informuje TVP3 Bydgoszcz.

Wchodząc na Mysią Wieżę, warto patrzeć pod nogi, by nie nadepnąć na… gryzonia. W budowli ponownie zamieszkały myszy, choć tylko wirtualne. Interaktywna podłoga jest częścią nowej wystawy multimedialnej. – Zostały na pierwszym poziomie zainstalowane panele dotykowe w formie interaktywnych pulpitów, gdzie znajdują się bazy danych z legendami oraz kronika Galla Anonima – wyjaśnia Ewa Świder, autorka projektu.

Bo Mysia Wieża to miejsce z duszą, które musi podążać jednak z duchem czasu – wskazuje TVP3. Technologiczne nowinki mają przyciągnąć do Kruszwicy miłośników historii i zabytków, także tych najmłodszych.

– Oby jak najwięcej turystów odwiedzało Mysią Wieżę i mam nadzieję, że ten okres pandemii bardzo szybko się skończy, chociaż przed nami pewnie trudny moment, ale że od sezonu wiosennego, letniego będziemy mogli ten piękny obiekt w pełni, bez żadnych obostrzeń zwiedzać – powiedział Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski.

Otwarcie Mysiej Wieży w nowej odsłonie inauguruje obchody jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Kruszwicy. Więcej w materiale Agaty Raczek z Radia PIK:

/TVP3 Bydgoszcz/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!