Polska Wiadomości

W Lublinie zawalił się dach salonu samochodowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dziennikwschodni.pl to źle zaprojektowany strop budynku był przyczyną zawalenia się dachu salonu samochodowego Nissana w Lublinie. Odpowie za to zarówno architekt, jak i urzędnicy odpowiedzialni za budowę. Wszyscy staną przed sądem.

Prokuratura skierowała właśnie akt oskarżenia w tej sprawie. Zarzuty dotyczą przede wszystkim nieumyślnego spowodowania katastrofy budowlanej. Śledczy oskarżyli sześć osób.

– To projektant, osoby odpowiedzialne za budowę oraz zatwierdzenie projektu – wyjaśnia Jarosław Król, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Z opinii biegłych wynika, że przyczyną katastrofy był wadliwie zaprojektowany strop budynku.

Wśród oskarżonych jest były dyrektor Wydziału Architektury i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Lublin. Miał on wydać pozwolenie na budowę. Zarówno on, jak i pozostali oskarżeni nie przyznają się do winy. Grozi im do 5 lat więzienia.

Do katastrofy w salonie przy Drodze Męczenników Majdanka doszło jesienią 2016 r. W środku nocy zawalił się dach nad częścią wystawienniczą salonu. Ratowników wezwał na miejsce ochroniarz, który na szczęście nie ucierpiał w zdarzeniu.

Jak później ustalono, zawalił się fragment dachu o powierzchni 180 mkw. Zniszczonych zostało również pięć samochodów i część wyposażenia salonu. Straty szacowano wtedy na ok. 700 tys. zł.

Co wy na to?

Źródło: dziennikwschodni.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!