Wiadomości

W Lublinie rozpylą alkohol na ulicach, w ramach walki z koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jutro na ulicach Lublina rozpocznie się odkażanie elementów, z którymi mogą mieć kontakt przechodnie. Operacja będzie prowadzona tam, gdzie pieszych jest najwięcej oraz na wybranych placach w centrum miasta. Dezynfekcja ma trwać trzy dni – informuje Dziennik Wschodni.

O zdezynfekowanie przestrzeni publicznych upomniał się dzisiaj u prezydenta Lublina wiceprzewodniczący Rady Miasta. Jego zdaniem konieczne jest odkażanie na dużą skalę.

– Widzę i doceniam regularną dezynfekcję w pojazdach komunikacji miejskiej. Widzę, że odkażane są również przystanki, ale nie widzę podobnych działań na ulicach – mówi nam wiceprzewodniczący rady Marcin Nowak (klub prezydenta Żuka).

Dzisiaj po południu Urząd Miasta poinformował, że przystępuje do dezynfekcji „elementów wyposażenia ulic”. – Prace będą wykonywane w ramach budżetu na oczyszczanie miasta – mówi nam Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza. – Na tę chwilę koszty nie są znane, podsumujemy je po wykonanych pracach.

Odkażanie miasta ma trwać trzy dni: od środy do piątku włącznie. – Dezynfekcja będzie obejmowała elementy, z którymi piesi mogą mieć bezpośredni kontakt, takie jak poręcze przy schodach terenowych, bariery na kładach dla pieszych i wiaduktach, po których prowadzony jest ruch pieszy, przejścia podziemne – wylicza Jędrek. Zapowiada, że odkażonych zostanie też ponad 2,5 tys. koszy na śmieci oraz blisko 200 ławek stojących wzdłuż ulic. – W sumie wyposażenie zostanie zdezynfekowane na 52 najczęściej uczęszczanych ulicach.

/Dziennik Wschodni?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!