Wiadomości

W Lublinie policja ścigała… osły, które uciekły z żywej szopki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nietypową interwencję przeprowadził dziś w Lublinie policyjny patrol. Funkcjonariusze zostali wezwani w rejon kościoła przy ul. Jana Pawła II w związku z ucieczką dwóch osiołków z bożonarodzeniowej szopki. Jednego z nich zatrzymali świadkowie, drugiego – patrol z VII komisariatu. Uparte zwierzęta już po 20 minutach wróciły tam, skąd uciekły.

Dziś przed godz. 10.30 dyżurny KMP w Lublinie otrzymał informację o tym, że z bożonarodzeniowej szopki usytuowanej przy Kościele na ul. Jana Pawła II uciekły dwa osiołki. Z informacji wynikało, że zwierzęta skierowały się w stronę ul. Matki Teresy z Kalkuty i podążały w kierunku stacji paliw.

Na miejsce natychmiast został wysłany zmotoryzowany patrol z VII komisariatu. Kiedy funkcjonariusze przyjechali we wskazane miejsce, rozpoczęli pogoń za „uciekinierami”. Jedno ze zwierząt zostało ujęte przez świadków i za uzdę przyprowadzone do szopki.

Drugi osiołek zatrzymany przez funkcjonariuszy z początku łagodnie dotrzymywał im kroku, jednak później uparł się i odmówił posłuszeństwa. Ponieważ zwierzę nie posiadało uzdy, policjanci użyli policyjnej taśmy, dzięki której przyprowadzili zbuntowane zwierzę na miejsce ucieczki.

Oba osiołki po około 20 minutach trafiły pod właściwą opiekę, a naprawą uszkodzonych w wyniku ucieczki zabezpieczeń zajęli się pracownicy.

/lubelska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!