Wiadomości

W Lipsku bojówkarze Antify zaatakowali meczet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Lipsku bojówkarze Antify zaatakowali meczet Ditib Eyüp Sultan we wschodniej części miasta. Tłum, który szalał na ulicach miasta przeciwko przeciwko rzekomej przemocy policji, wybił okna muzułmańskiego domu modlitwy, zniszczył zaparkowane w pobliżu samochody i podpalił kontenery na śmieci.

Około setka zadymiarzy zebrała się w pobliżu torów kolejowych najpierw wybijali szyby w budynkach i samochodach. Próbowali też podpalać pojazdy przy użyciu petard. Kiedy przybyła policja, pobudowali barykady ze śmietników, które podpalili. Butelki i worki z farbą poleciały w stronę funkcjonariuszy, niszcząc jeden z radiowozów.

Kilka szyb wybito w meczecie przy Hermann-Liebmann-Strasse. Całkowite szkody spowodowane przez zamieszki oszacowano na ok. 30.000 euro. Policja zatrzymała dwanaście osób w wieku 14 – 31 lat i zabrała je do aresztu.

Dlaczego zaatakowano meczet? Antifa uważa meczety sponsorowane przez stowarzyszenie Ditib (Turecko-Islamska Unia Instytucji Religii e.V.) „nie za miejsca kultu lub meczety, ale raczej za miejsca faszystowskiej propagandy i turecko-nacjonalistycznej indoktrynacji”.

/bildd.de/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!