Wiadomości

W Libii rozbił się śmigłowiec z rosyjskimi żołnierzami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik kwatery głównej grupy operacyjnej Syrta – Al-Dżufra potwierdził, że w pobliżu bazy lotniczej Al-Dżufra spadł helikopter z wieloma rosyjskimi żołnierzami.

Libijski kanał Al-Ahrar TV przypomina, że w okolicach Al-Dżufry, gdzie znajduje się lotnisko wykorzystywane przez rosyjskie samoloty, a zwłaszcza w Suknie Rosjanie rozmieścili systemy radarowe oraz systemy walki radiolokacyjnej. Systemy stacjonują w więcej niż jednym miejscu w wyżej wymienionym obszarze.

Bezpośrednio za Restauracją Al Salhin Abbas w Suknie, w odległości około trzystu metrów od niej, odbija w lewo polna droga w kierunku Sabhy i posuwając się nią ok. dwieście metrów znajduje się rosyjski przeciwlotniczy system artyleryjsko-rakietowy Pancyr, który został umieszczony w głębokiej jamie, przy czym praktycznie w całości się w niej mieści i nie jest widoczny z ziemi.

To w tamtej okolicy rozbił się śmigłowiec. Portale tureckie donoszą, że zginęło czterech rosyjskich żołnierzy. Rosyjscy żołnierze okrążyli całą okolicę, nie dopuszczając w pobliże mieszkańców.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!