Wiadomości

W Lagos runął budynek, w którym mieściła się szkoła. Pod gruzami znalazło się sto osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Nigerii doszło do katastrofy budowlanej. W największym mieście w kraju – Lagos – zawalił się trzypiętrowy budynek, w którym na najwyższym piętrze mieściła się szkoła. Pod gruzami – jak informują służby ratownicze – może być kilkadziesiąt osób. Trwa akcja ratunkowa.

Do zdarzenia doszło przed południem. Przyczyna katastrofy nie została jeszcze ustalona. Na miejscu zdarzenia pracują ratownicy, którzy ewakuują uwięzione pod gruzami ofiary. Według informacji służb ratowniczych, ucierpiało wiele osób. Jak informują lokalne media, liczba poszkodowanych może sięgać nawet 100 osób – uczniów, którzy w czasie katastrofy przebywali w salach lekcyjnych.

Śmiertelne zawalenia budynków zdarzają się w Nigerii często ze względu na słabe egzekwowanie przepisów budowlanych i wykorzystywanie niskiej jakości materiałów. W 2016 r. w południowo-wschodniej Nigerii zginęło ponad 100 osób, gdy zawalił się kościół. W tym samym roku w Lagos zawalił się pięciokondygnacyjny budynek, w skutek czego zginęło około 30 osób.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!