Wiadomości

W Krzywym Rogu rosyjska rakieta trafiła w blok mieszkalny. Są ofiary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szef administracji wojskowej Serhij Łysak poinformował, że w wyniku nocnego ataku wroga na Krzywy Róg zginęły 3 osoby, 25 zostało rannych, a pożar objął mieszkania na 5 piętrze od 1 do 5 piętra. Ostatnie doniesienia mówią o sześciu zabitych.

„Uderzenie na Krzywy Róg. Trzy pociski manewrujące zostały zestrzelone przez PWK „Wschód”. Ale mamy też „przyloty”. Obiekty cywilne zostały uszkodzone. Zniszczony 5-piętrowy budynek. Nie żyje trzech jego mieszkańców. 25 osób zostało rannych, 19 z nich przebywa w szpitalu. Pod gruzami wciąż są ludzie. Płoną mieszkania od pierwszego do piątego piętra. Ogień objął 700 metrów kwadratowych. Ratownicy go gaszą” – podał Łysak.

Poinformował on nadto o trzech ofiarach w prywatnym przedsiębiorstwie, które trafiły do ​​szpitala. Dodał, że prawdopodobnie pod gruzami wypatroszonego magazynu są ludzie. Ratownicy ich szukają. Uszkodzonych zostało 6 samochodów.

“Rozumiem, że siedząc tysiące kilometrów od Ukrainy, można miesiącami mówić o „geopolityce”, „osiedleniu” i niepożądanym eskalacji. I pozwolić na szaleństwo „rosyjskiego świata”. Ale kluczowe decyzje wciąż będą musiały zostać podjęte – Rosja na pewno przegra i usiądzie w ławie oskarżonych…” – dodał Podolak.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że w nocy Rosjanie zaatakowali Ukrainę 14 pociskami manewrującymi, z których 10 zostało zniszczonych przez obronę przeciwlotniczą, oraz 4 Szahedami, z których jeden został zestrzelony przez obrońców.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!