Wiadomości

W Krasnymstawie lekarka usłyszała 963 zarzuty korupcyjne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

963 zarzuty zawarte będą w akcie oskarżenia przeciwko 69-letniej lekarce. Kobieta fałszowała recepty oraz dokumentację medyczną. Jak ustalili śledczy przestępczy proceder trwał od 2014 roku. Jeszcze w czerwcu do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia w tej sprawie.

Krasnostawscy śledczy wspólnie z Prokuratorami z Prokuratury Okręgowej w Zamościu zakończyli toczące przeciwko 69-letnej lekarce śledztwo. Postępowanie zostało wszczęte w marcu 2017 roku, jednak poprzedzone było szeroko zakrojonymi działaniami operacyjnymi Policji.

Kobieta prowadzi prywatną praktykę lekarską w Krasnymstawie i w Chełmie oraz zatrudniona jest w jednym ze szpitali na terenie innego powiatu. Zgromadzony materiał pozwolił na postawnie lekarce łącznie 963 zarzutów korupcyjnych. Ponad 600 z nich dotyczy fałszowania recept, a 350 fałszowania dokumentacji szpitalnej. Wszystko w celu osiągnięcia korzyści materialnej przez inną osobę. Swoją działalnością naraziła na straty NFZ na kwotę ponad 29 tys. zł. Jak ustalili śledczy przestępczy proceder trwał od 2014 roku. Lekarka wystawiała recepty na leki refundowane nie mając do tego uprawnień w ramach prywatnej praktyki. Ponadto fabrykowała dokumentację fikcyjnych wizyt pacjentów w przychodni szpitala, gdzie była zatrudniona.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego nie przyznała się do zarzucanych jej czynów, jednak złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze, proponując wysoką grzywnę. Wcześniej była już skazana za przestępstwa korupcyjne. Jeszcze w czerwcu do sądu zostanie skierowany akt oskarżenia w tej sprawie.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!