Wiadomości

W Kraśniku mężczyzna zabarykadował się i strzelał do policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

41 letni mieszkaniec Kraśnika zabarykadował się w swoim domu, po czym z okna strzelał z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów. Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Nie reagował na wezwania policjantów, strzelał również w ich kierunku. Przy udziale lubelskich kontrterrorystów został zatrzymany. Podczas przeszukania, w jego domu mundurowi ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej, miecz samurajski, amunicję myśliwsko-sportową, a także pojemniki ze śrutami. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do szpitala neuropsychiatrycznego.

Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały. Z zebranych informacji wynikało podejrzenie, że 41 latek może posiadać broń lub inne niebezpieczne narzędzia, a jego irracjonalne zachowanie zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, w związku czym w działania zaangażowani zostali policyjni kontrterroryści.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do szpitala neuropsychiatrycznego.Mundurowi podczas przeszukania jego domu ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej (rewolwery i karabinek), noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwsko-sportowej, a także pojemniki ze śrutami. Na chwilę obecną ustalane są szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!