Wiadomości

W Krakowie – Majchrowski, w Gdańsku – Adamowicz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

64,6 proc. mieszkańców Krakowa, którzy wzięli udział w drugiej turze wyborów, poparło Jacka Majchrowskiego, urzędującego prezydenta miasta. Kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann uzyskała 35,4 proc. głosów – wynika z sondażu exit poll. Wstępna frekwencja wyborcza w Krakowie wyniosła 54,6 proc.

Urzędujący prezydent Gdańska prawdopodobnie pozostanie na stanowisku przez kolejną kadencję. Pawła Adamowicza poparło w drugiej turze 64,7 proc. wyborców a jego kontrkandydat Kacper Płażyński uzyskał 35,3 proc. – wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos dla TVP. Wstępna frekwencja wyborcza w Gdańsku wyniosła 56,8 proc.

Zmiana na stanowisku prezydenta miasta w Kielcach. Jak wynika z sondażu exit poll, 64 proc. mieszkańców stolicy woj. świętokrzyskiego poparło kandydata KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wentę. Wojciech Lubawski otrzymał 36 proc. głosów. Urzędujący prezydent startował z KWW Porozumienie Samorządowe, ale popierany był również przez Prawo i Sprawiedliwość. Wstępna frekwencja wyborcza w Kielcach wyniosła wyniosła 51,9 proc.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!