Wiadomości

W Krakowie Francuz wracał z zakrapianej imprezy, demolując samochody /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Krakowa zatrzymali obywatela Francji, który powrót z imprezy postanowił sobie urozmaicić niszczeniem zaparkowanych samochodów. W pościg za wandalem udał się właściciel jednego z uszkodzonych pojazdów.

13 marca br. około północy dyżurny z I Komisariatu został zaalarmowany przez jednego ze strażników pełniących służbę w Areszcie Śledczym na ul. Montelupich, który zauważył mężczyznę kopiącego po zaparkowanych samochodach. Wandal zbiegł w nieznanym kierunku przed przyjazdem patrolu. Policjanci ujawnili, że 5 zaparkowanych tam pojazdów ma oderwane lusterka. Kilkanaście minut później pojawił się kolejny sygnał o mężczyźnie niszczącym pojazdy. Tym razem został zauważony w rejonie krakowskiego Kazimierza.

Jednego z mieszkańców obudził hałas dochodzący z ulicy. Gdy wyjrzał przez okno zobaczył wandala, który kopał po karoserii jego auta. Właściciel wybiegł na ulicę – chcąc zatrzymać sprawcę, lecz ten zaczął uciekać. Pokrzywdzony powiadomił dyżurnego policji o zdarzeniu i biegnąc za wandalem na bieżąco przekazywał dokąd ucieka. Skierowani we wskazanym kierunku policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali przestępcę. Okazał się nim 32-letni obywatel Francji. Znajdował się pod wpływem alkoholu.

Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Ustalono, że mężczyzna przyjechał do Krakowa na krótki wypoczynek. Swoje chuligańskie zachowanie tłumaczył wypitym w nadmiarze alkoholem. 32-latek zniszczył w sumie 6 samochodów, a szkody zostały oszacowane przez właścicieli na kwotę 10 tysięcy. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!