Wiadomości

W Kościanie (woj. wielkopolskie) runął dach dyskoteki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z soboty na niedzielę zawalił się dach dyskoteki w Kościanie (woj. wielkopolskie). W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Drewniana konstrukcja osiadła na nieużytkowanym poddaszu. Klienci lokalu, o tym co się stało, dowiedzieli się od przybyłych na miejsce strażaków.

Oficer prasowy PSP w Kościanie kpt. Bartosz Napierała powiedział, że tuż po północy strażacy otrzymali zgłoszenie o zawalonym dachu w budynku klubu tanecznego przy ul. Surzyńskiego.

– Po przyjeździe na miejsce okazało się, że trzy czwarte konstrukcji drewnianego dachu zawaliło się na nieużytkowane poddasze. Ewakuowano 82 osoby – powiedział. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Jak wyjaśnił Napierała, strażaków wezwała osoba mieszkająca w sąsiedztwie klubu. – Uczestnicy imprezy nawet tego nie słyszeli, bawili się dalej. Dopiero gdy przyjechała straż pożarna dowiedzieli się, że coś się stało – dodał.

Strażacy zabezpieczyli budynek, odcięli w nim media i zakazali właścicielowi dalszej eksploatacji obiektu. Przyczyny zawalenia się konstrukcji dachu będą wyjaśniać inspektorzy budowlani.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!