Wiadomości

W Kijowie otwarto pierwszy punkt werbunkowy dla rezerwistów do służby w miejskiej brygadzie obrony terytorialnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Kijowie przy ulicy Chreszczatyk otwarto pierwszy ośrodek rejestracji rezerwistów i rezerwistek do służby w Kijowskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. W najbliższym czasie w stolicy Ukrainy zostanie otwarty kolejny taki punkt – informuje Nowoje Wriemia.

Na Ukrainie nadal formowane są jednostki obrony terytorialnej. Ich kompletowanie ma zostać ukończone do końca lutego. Władze Kijowa oferują wszystkim zainteresowanym bezpłatne odbycie ćwiczeń wojskowych i dołączenie do 112. brygady obrony terrorystycznej Sił Zbrojnych Ukrainy. Na Chreszczatyku otwarto pierwsze centrum werbunkowe dla rezerwistów. W najbliższym czasie w stolicy Ukrainy pojawi się kolejny taki punkt.

„W obronie terytorialnej jest miejsce dla każdego, kto jest gotowy bronić siebie, swojego domu, rodziny, miasta i kraju. Dzięki ukompletowaniu brygad obrony terytorialnej rezerwistami i ich wcześniejszemu przygotowaniu czas osiągnięcia gotowości bojowej może zostać skrócony do 24 godzin. Tak postępują w Izraelu, Finlandii, Estonii, na Litwie i w Polsce” – informuje strona internetowa Administracji Państwowej Miasta Kijowa.

Rezerwiści obrony terytorialnej przechodzą przeszkolenie taktyczne, strzeleckie, inżynieryjne, wojskowo-medyczne, a także zakresie łączności. Obecnie na Ukrainie funkcjonuje 25 brygad obrony terytorialnej – w każdym z regionów kraju i w mieście Kijowie. Trzon brygad stanowi stały personel wojskowy, pozostali to rezerwiści kontraktowi i rezerwiści – osoby przeznaczone do służby wojskowej przydzieleni do brygad w terytorialnych ośrodkach rekrutacji i pomocy społecznej (byłe komisariaty wojskowe). Każda z brygad obrony terytorialnej posiada stanowiska wszystkich kategorii: oficerów, podoficerów i szereogowych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!