Polska Wiadomości

W Kielcach powstaną “ławeczki LGBT”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl 130 tysięcy złotych – tyle będą kosztować nowe „miejsca wypoczynku”, które do końca roku zostaną zainstalowane w Kielcach. Projekt wzbudził wiele kontrowersji ponieważ „miejscami wypoczynku” będzie… 15 ławek pomalowanych w barwy ruchu LGBT.

– Każde („miejsce wypoczynku” – red.) składać się będzie z ławki, kosza na odpady z podziałem na cztery frakcje, stojaka na rowery i miski na wodę dla zwierząt – powiedział Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Rzecznik zaznaczył, że w związku z sytuacją pandemiczną był duży problem z zamówieniem ławek. Ich dostawa powinna nastąpić w połowie grudnia. – Wszystkie prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku – zaznaczył.

Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na nią blisko 1300 mieszkańców Kielc. Koszt projektu to około 130 tys. złotych.

Projekt wzbudził wiele kontrowersji, czego konsekwencją było wprowadzenie zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego. W maju Rada Miasta, na wniosek Prawa i Sprawiedliwości, wprowadziła poprawki zakładające, że projekty do budżetu mają być „zgodne z zasadami współżycia społecznego i neutralne ideologicznie”. Za wprowadzeniem poprawki opowiedziało się 11 radnych Prawa i Sprawiedliwości, przeciwko było 10 radnych Koalicji Obywatelskiej i Projektu Wspólne Kielce. 3 radnych z klubu Bezpartyjni i Niezależni wstrzymało się od głosu.

Usiedlibyście na czymś takim?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!