Polska Wiadomości

W Kielcach powstała Rada Kobiet mająca zajmować się sprawami kobiet, lecz panie już się pokłóciły…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal faktykielce24.pl w Radzie Kobiet powołanej przez prezydenta Kielc. Z 15 pań, które zaczęły w niej pracę, zostało zaledwie 5. Większość wypisała się, łącznie z przewodniczącą tego gremium.

Kulisy rozpadu ujawniła we wtorek Gazeta Wyborcza. Z informacji dziennikarzy wynika, że kobiety po prostu… pokłóciły się o sprawy ideologiczne.

„Wyborcza” informuje, że członkinie Kieleckiej Rady Kobiet nie mogły się porozumieć w sprawie wyrażenia opinii dla programu finansowania zabiegów in-vitro, który przyjęła Rada Miasta. Ostatecznie wypowiedziały się na jego temat pozytywnie, choć do jednomyślności było im daleko.

Oliwy do ognia dolały ubiegłoroczne protesty w obronie praw kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Niektóre z pań działających w Radzie Kobiet zaproponowały wydanie stanowiska z poparciem dla Strajku Kobiet, co nie spodobało się innej grupie działaczek.  Te… najwyraźniej obraziły się na swoje koleżanki i z Rady odeszły.

Gazeta Wyborcza ustaliła, że od grudnia paniom nie udało się wybrać nowych władz Kieleckiej Rady Kobiet. Spotkanie ostatniej szansy zaplanowano na najbliższy piątek.

Podczas powoływania Kieleckiej Rady Kobiet, Urząd Miasta informował, że będzie się ona zajmować się między innymi diagnozowaniem potrzeb kobiet i rodzin w mieście, podejmowaniem działań na rzecz szeroko rozumianego równouprawnienia, miała też organizować i wspierać akcje i imprezy o charakterze społecznym. Rada miała też współpracować z innymi podmiotami i stowarzyszeniami w zakresie dotyczącym spraw kobiet.

Tragedia…

Źródło: faktykielce24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!