Wiadomości

W Kenii tłum muzułmanów ukamienował chrześcijan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie żyje trzech chrześcijan, których ukamienował tłum muzułmanów. Do dramatycznych wydarzeń doszło w tym tygodniu w zachodniej Kenii. Był to prawdopodobnie odwet za śmierć trzech bojowników al Shabaab.

Naoczny świadek powiedział, że zabójstwo miało miejsce na placu budowy w Elwak Mandera – mieście leżącym w pobliżu granicy Kenii z Somalią. Miejscowy chrześcijanin, Fredrick Mukanda Bahati, budował tam dom wraz z dwoma innymi osobami. Akurat mieszali zaprawę, kiedy zobaczyli nadciągający tłum.

– Z daleka widziałem ludzi rzucających kamieniami budowlanymi w stronę Fredricka i jego współpracowników – powiedział świadek, którego personaliów nie ujawniono.

– Wszystkim trzem, pomimo odniesienia poważnych obrażeń, udało się schronić w pobliskim hotelu. Ale muzułmanie podążyli za nimi i w dalszym ciągu rzucali kamieniami – kontynuuje swą opowieść świadek zdarzenia.

Opowiadał on dalej, że tłum krzyczał: „takbir, takbir, takbir”, co stanowi odpowiednik arabskiego: „Allahu Akbar”.

Brutalne zabójstwo wprawiło w szok lokalną społeczność chrześcijan.

– Nie jesteśmy wcale bezpieczni, a ten incydent pokazuje, jak muzułmanie nienawidzą wierzących w Chrystusa -, powiedział miejscowy ksiądz który dodał, że był „zaskoczony” atakiem.

– Wiedzieliśmy, że uzbrojeni bojownicy należący do al-Szabab zabijają ludzi, ale teraz przekonaliśmy się, że nawet nasi muzułmańscy przyjaciele i sąsiedzi mogą dopuścić się wobec nas potwornego okrucieństwa – dodał ksiądz.

/breitbart.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!