Wiadomości

W katastrofie kolejowej w Indiach zginęło co najmniej 288 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wyniku zderzenia trzech pociągów, do którego doszło w piątek wieczorem we wschodnich Indiach, zginęło co najmniej 288 osób, a ponad 900 zostało rannych. Ratownicy starają się uwolnić podróżnych uwięzionych we wrakach metalowych wagonów, do akcji ratowniczej włączono wojsko, informują władze.

Dyrektor generalny Państwowej Straży Pożarnej w Odisha Sudhanshu Sarangi powiedział AFP, że liczba ofiar śmiertelnych osiągnęła 288. – Akcja ratownicza jest kontynuowana i trudno przewidzieć kiedy się zakończy – dodał.

Do pomocy w akcji ratowniczej zmobilizowano wojsko. Przedstawiciel rządu regionalnego, Pradeep Jena powiedział AFP, że ponad 900 osób zostało hospitalizowanych. Według Amitabha Sharmy, dyrektora Kolei Indyjskich, dwa pociągi pasażerskie brały aktywny udział w katastrofie. Trzeci pociąg, konwój towarowy, był w miejscu, gdzie doszło do tragedii, powiedział AFP, nie podając dalszych szczegółów.

– Liczba ofiar śmiertelnych lub rannych jest w tej chwili bardzo trudna do oszacowania – powiedział Sharma, ponieważ wielu pasażerów prawdopodobnie pozostaje uwięzionych we wrakach wagonów. Jeden z ocalałych powiedział dziennikarzom, że spał, kiedy doszło do wypadku, i obudził się pod tuzinem innych pasażerów, po czym wyczołgał się ze swojego przedziału z obrażeniami klatki piersiowej, szyi i ramienia.

– Przygotowaliśmy wszystkie szpitale publiczne i prywatne, od miejsca katastrofy po stolicę stanu, do opieki nad rannymi – powiedział rzecznik władz regionalnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!