Polska Wiadomości

W Kartuzach miało dojść do zmuszania osób bezdomnych do szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal radiogdansk.pl dwie pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach miały zmuszać bezdomnych do szczepień przeciwko Covid- 19, grożąc im wyrzuceniem ze schroniska. Kartuska prokuratura i GOPS dostały zawiadomienie w tej sprawie.

Przestępstwo miało polegać na przekroczeniu uprawnień i kierowaniu gróźb. Trzeba zaznaczyć, że zawiadomienie jest anonimowe. Czytamy w nim, że dwie pracownice, przekraczając swoje uprawnienia i wykorzystując sytuację bezdomnych, czyli bezradność, brak środków do życia oraz dachu nad głową, zmuszały trzech pensjonariuszy ośrodka do zaszczepienia się przeciwko Covid 19. Groziły, że jak nie zaszczepią się podczas niedzielnej akcji na kartuskim Rynku, to zostaną wyrzuceni ze schroniska.Kartuska prokuratura potwierdza, że zawiadomienie wpłynęło. – Przesłano je do policji, aby ustaliła, czy opisane zdarzenie faktycznie miało miejsce. Dopiero później zostanie podjęta decyzja, czy będzie dochodzenie w tej sprawie – mówi Marek Kopczyński, szef prokuratury.

Z kolei GOPS już wszczął postępowanie wyjaśniające. – Każde zawiadomienie, także anonimowe, jest przez nas sprawdzane – mówi Karolina Myszk, zastępca kierownica kartuskiego GOPS.

Zawiadomienie trafiło też do samorządowców Kartuz

Takie zachowanie jest niedopuszczalne.

Źródło: radiogdansk.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!