Wiadomości

W Karpaczu policjanci zatrzymali… radiowóz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę w wieku 41 lat oraz kobietę w wieku 35 lat, mieszkańców powiatu jeleniogórskiego, którzy poruszali się po ulicach Karpacza pojazdem przypominającym radiowóz.

29 grudnia 2020r policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali pojazd przypominający radiowóz, w którym znajdowali się 41-letni mężczyzna i 35 letnią kobieta, mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego.

Jak ustalili funkcjonariusze, kobieta i mężczyzna weszli w posiadanie auta przypominającego radiowóz, którym poruszali się po ulicach górskiej miejscowości. Auto posiadało wszelkie emblematy związane z policyjnym pojazdem. Jeleniogórscy policjanci przypominają, że zgodnie z artykułem 96a Kodeksu Wykroczeń, grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna oraz przepadek urządzenia lub elementy oznakowania, osobie, która nie będąc do tego uprawnioną, posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w jakim celu został nabyty pojazd i czy nie został wykorzystany w celu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

podinspektor Małgorzata Gorzelak
KMP Jelenia Góra

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!