Wiadomości

W Izraelu trwa antypolska histeria – główne media podają “informację” o rzekomej dewastacji żydowskiego cmentarza w Świdnicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski wezwał w środę na Twitterze izraelski portal Times of Israel do usunięcia fragmentu tekstu o dewastacji żydowskiego cmentarza w Świdnicy. Dodał: „To jest zwykłe kłamstwo”. W środę media izraelskie obiegła informacja, że żydowskie cmentarze w Polsce zostały niedawno zdewastowane.

„Właśnie rozmawiałem z zastępcą burmistrza Świdnicy, #Polska. NIC nie stało się na #żydowskim #cmentarzu w tym mieście. To jest zwykłe kłamstwo. Proszę usunąć ten fragment tekstu” – napisał Magierowski na Twitterze.

W środę media izraelskie, m.in. „Times of Israel” i „Jerusalem Post” podały, że żydowskie cmentarze w Polsce zostały niedawno zdewastowane. Jak napisał „Jerusalem Post” „w trakcie nowego dyplomatycznego kryzysu między (tym) krajem i Izraelem o współudział w Holokauście”.

W Świdnicy „co najmniej 15 nagrobków zostało zmiażdżonych w ubiegłym tygodniu na lokalnym żydowskim cmentarzu” – można przeczytać w „Jerusalem Post”.

„Inne nagrobki zamalowano czarnym graffiti, z czego jedno z pentagramem – symbolem związanym z satanizmem” – twierdzą izraelskie media.

Jak się okazało, załączone do artykułów w izraelskich mediach zdjęcia nie pochodzą ze Świdnicy, żaden przypadek dewastacji żydowskich nekropolii nie miał w ostatnich miesiącach w Polsce miejsca, a cała sprawa dotyczy… aktu wandalizmu z kwietnia 2015 roku z Olkusza.

/Radio Maryja, wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!