Wiadomości

W Inguszetii zlikwidowano dwóch terrorystów przygotowujących zamach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas operacji antyterrorystycznej w Inguszetii zlikwidowano dwóch bojowników przygotowujących się atak terrorystyczny w republice, kolejny został zatrzymany – podał rosyjski Narodowy Komitet Antyterrorystyczny.

Jak podał NAK, w czwartek w toku działań operacyjno-rozpoznawczych służby policyjne Inguszetii pozyskały informację, że bojownicy ukrywają się w prywatnych domach w Nazraniu oraz we wsi Sagopszi w rejonie małgobeskim.

„W celu uniemożliwienia im dokonywania aktów terrorystycznych i zapewnienia bezpieczeństwo obywatelom, dowódca republikańskiego oddziału FSB Rosji podjął decyzję o przeprowadzeniu operacji antyterrorystycznej i wprowadzeniu odpowiedniego reżimu prawnego” – poinformował NAK.

Teren sąsiadujący z domami, w których przebywali terroryści, został odgrodzony. Wezwano ich do złożenia broni i poddanie się władzom.

„W odpowiedzi bandyci otworzyli ogień do funkcjonariuszy organów ścigania i podczas krótkiej strzelaniny zlikwidowano dwóch bandytów, jednego zatrzymano” – podał NAK.

Na miejscu starcia znaleziono broń, amunicję i ładunek wybuchowy. Wśród funkcjonariuszy organów ścigania i cywilów nie ma ofiar.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!