Świat Wiadomości

W Indiach zakazano pisać o indyjskim wariancie koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal medianarodowe.com władze Indii uważają, że media społecznościowe powinny usuwać wszelkie treści mówiące o indyjskim wariancie koronawirusa. Ich zdaniem taka nazwa to dezinformacja.

Indyjskie ministerstwo elektroniki i technik informacyjnych powołuje się na oświadczenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wynika z niego, że , że wariant wykryty po raz pierwszy w ubiegłym roku w Indiach nazywa się B.1.617 i pisanie o nim, jako „indyjskim wariancie koronawirusa” jest niewłaściwe.

Według wytycznych indyjskiego ministerstwa, media społecznościowe mają „natychmiast usunąć każdą treść, która odnosi się albo sugeruje »indyjski wariant« koronawirusa”. Nie wiadomo, jak do tej sprawy odnieśli się właściciele takich platform. Jak zaznacza agencja Reutera, usunięcie wszystkich wpisów, gdzie wspomniano o indyjskim wariancie koronawirusa, byłoby „skrajnie trudne”.

To nie pierwszy razy, gdy indyjskie władze chcą cenzurować wpisy poświęcone kwestii koronawirusa. W zeszłym miesiącu rząd nakazał usunięcie postów, w których oskarżano go o podejmowanie złych działań w ramach walki z epidemią COVID-19.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!