Świat Wiadomości

W Indiach padł rekord zakażeń koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal rp.pl w Indiach w ciągu doby wykryto 332 730 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 – informuje indyjski resort zdrowia. To kolejny dobowy rekord zakażeń w tym kraju, a zarazem największa liczba dobowych zakażeń wykrytych w jakimkolwiek kraju świata.

Łącznie w Indiach wykryto ponad 16 mln zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Kraj liczy ok. 1,3 mld mieszkańców.

To druga doba z rzędu, gdy w Indiach wykrywanych jest ponad 300 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Liczba zgonów chorych na COVID-19 wzrosła w ciągu doby o 2 263 – do poziomu 186 920.

W północnych i zachodnich Indiach, w tym stolicy kraju, New Delhi, szpitale borykają się z deficytem tlenu w związku z dużą liczbą chorych na COVID-19 przyjmowanych na oddziały.

W środę 22 chorych na COVID-19 zmarło w szpitalu w stanie Maharasztra po tym jak w placówce zabrakło tlenu ze względu na wyciek ze zbiorników z tlenem, które miały dotrzeć do tej placówki.

Obecnie szpitale w stanie Maharasztra zużywają więcej tlenu dziennie niż wynosi jego produkcja na terenie stanu.

W piątek sieć szpitali w zachodnich Indiach, Max Healthcare alarmowała na Twitterze, że zapasy tlenu w dwóch szpitalach należących do tej sieci wystarczą na mniej niż godzinę. “SOS” – czytamy we wpisie zaktualizowanym potem o informacje, że do szpitali dotarła pewna ilość tlenu.

Za wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Indiach odpowiedzialny ma być nowy wariant koronawirusa – B.1.617, określany jako wariant indyjski albo “podwójny mutant” – ze względu na dwie groźne mutacje w jego obrębie.

Wariant ten wykryto już m.in. w Wielkiej Brytanii, gdzie zakażenie nim wykryto u 132 osób.

Co o tym myślicie?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!