Świat Wiadomości

W Indiach brutalnie zgwałcono i zamordowano Łotyszkę, która przybyła tam by leczyć ludzi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liga Skromane razem z siostrą przyjechała do Kerali w lutym. Według NDTV 33-letnia Łotyszka przybyła do Indii, by leczyć depresję pourazową w jednym z centrów ajurwedyjskich, z których słynie ten region.

Kobieta opuściła ośrodek, nie informując o tym swojej siostry, 21 lutego.Według ustaleń śledczych została zwabiona w okolice lasu namorzynowego przez dwóch mężczyzn, którzy odurzyli ją narkotykami, zgwałcili i zamordowali. Jej pozbawione głowy ciało, wiszące do góry nogami na drzewie, zostało znalezione 23 kwietnia. Ze względu na stopień rozkładu sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na wszystkie pytanie śledczych. Pomogła jednak ustalić, że ofiara została uduszona.

Obydwaj podejrzani są w areszcie. Źródła NDTV poinformowały, że są handlarzami narkotyków, a jeden z nich to recydywista, który już napastował seksualnie kobiety i mężczyzn w rejonie, w którym znaleziono ciało Ligii Skromane.

Epidemia przestępstw na tle seksualnym w Indiach nie słabnie, mimo zaostrzenia kar. W ciągu ostatniego tygodnia zgłoszono dwa przypadki gwałtu zbiorowego na nastolatkach. Jedna z ofiar popełniła samobójstwo.

Niecały miesiąc temu Indie zatwierdziły karę śmierci za gwałt na dziewczynce poniżej 12 roku życia. Kara więzienia za gwałt została też wydłużona po demonstracjach po okrutnym gwałcie i morderstwie muzułmańskiej nastolatki w stanie Dżammu i Kaszmiru. Liczba zarejestrowanych przypadków ataków na tle seksualnym stale wzrasta pomimo ogólnonarodowego oburzenia po śmierci studentki, która padła ofiarą gwałtu zbiorowego w autobusie w New Delhi w 2012 roku.

Źródło: o2.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!