Świat Wiadomości

W Hong Kongu zostaną otwarte punkty gastronomiczne lecz tylko dla zaszczepionych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal rp.pl w Hongkongu od 29 kwietnia bary i kluby nocne mają być otwarte dla osób zaszczepionych na COVID-19, które korzystają z udostępnianej przez władze aplikacji mobilnej – poinformowała Sophia Chan, sekretarz ds. zdrowia w mieście.

Sophia Chan poinformowała również, że dla zaszczepionych otwarte zostaną też łaźnie i bary karaoke. Wszystkie te placówki będą mogły być otwarte do 2 rano.

W otwartych barach, klubach nocnych i łaźniach wszyscy pracownicy i klienci muszą być zaszczepieni przynajmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19. Placówki te mogą być zapełnione maksymalnie w 50 proc. swojej pojemności.

– Liczymy, że życie może powrócić do normalności, ale musimy dać sobie trochę czasu, aby wszyscy dostosowali się do tych środków – podkreśliła Chan.

Dla zaszczepionych dostępne będą też restauracje, w których przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć sześć osób. Restauracje będą czynne do północy. Restauracje, które są otwarte już teraz, będą musiały wydzielić część dla osób niezaszczepionych i tych, którzy nie korzystają z udostępnianej przez władze aplikacji a zamiast tego zostawiają swoje dane kontaktowe. W takich częściach przy jednym stoliku będą mogły siedzieć maksymalnie cztery osoby.

W Hongkongu wykryto jak dotąd ok. 11,7 tys. zakażeń koronawirusem.

Od marca miasto jest zamknięte dla osób nie będących mieszkańcami Hongkongu. 26 maja uruchomiona ma jednak zostać tzw. bańka podróżna łącząca Hongkong z Singapurem. Będzie to pierwsza umowa zawarta po wybuchu pandemii, która umożliwi swobodny przepływ osób między Hongkongiem a innym miastem.

Jak dotąd przynajmniej jedną dawką szczepionki na COVID-19 zaszczepiono w Hongkongu 11 proc. z 7,5 mln mieszkańców miasta.

Od lutego w Hongkongu trwają szczepienia szczepionką Sinovac. Od marca ruszyły szczepienia z użyciem szczepionki Pfizer/BioNTech.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!