Wiadomości

W Holandii o 43% wzrosła w tym roku liczba zabójstw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po raz pierwszy od lat wzrosła w Holandii liczba zabójstw. Do tej pory odnotowano w tym roku 159 zabójstw, tj. 48 więcej niż w roku 2016 – wynika z danych z raportu Moordatlas.nl, AD.

W Amsterdamie, dotychczas będącym „stolicą zabójstw” w Holandii, w tym roku odnotowano 15 zabójstw – o 8 mniej niż w roku 2016. Rotterdam i Haga pozostały na tym samym poziomie co rok wcześniej – odpowiednio: 11 i 6. W Limburgu przez długie lata dochodziło średnio do 10 morderstw rocznie, po czym w zeszłym roku ich liczba spadła do zaledwie dwóch. I oto w tym roku doszło tu do prawdziwej eskalacji przemocy – doszło tu do 15 zabójstw

Moortdatlas.nl śledzi liczbę morderstw i zabójstw w Holandii od kilkudziesięciu lat. Według Erica Slota liczba morderstw i zabójstw wzrosła w prawie wszystkich grupach i rodzajach i „tylko liczba zabójstw w rodzinie pozostała na tym samym poziomie – 37”.

Najbardziej wzrosła liczba zabójstw z udziałem osób z problemami psychicznymi, powiedział Slot. Według niego, obecnie co szóstego zabójstwa dokonał ktoś z problemami psychicznymi.

/nltimes.nl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!