Europa Wiadomości

W Hiszpanii wojskowe samoloty opryskują Madryt środkami dezynfekującymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformował jeden z największych hiszpańskich dzienników “La Razón”, lewicowy rząd jednego z najbardziej dotkniętych pandemią krajów właśnie upoważnił wojsko do przygotowania samolotów do oprysków z powietrza środków dezynfekujących. Opryski mają być realizowane nad Madrytem

Polecenie zostało po raz pierwszy opublikowane w Boletín Oficial del Estado – dzienniku urzędowym kraju – w piątek i „upoważnia jednostki NBQ (Nuclear, Biológica y Química – nuklearne, biologiczne i chemiczne) sił zbrojnych i UME (Unidad Militar de Emergencias – jednostki szybkiego reagowania) do zastosowania biocydów zatwierdzonych przez Ministerstwo Zdrowia w działaniach dezynfekcyjnych, mających na celu zaradzenie kryzysowi zdrowotnemu wywołanemu przez koronawirusa”.

Zgodnie z komunikatem „najskuteczniejszymi technikami dezynfekcji jest użycie środków powietrznych, ponieważ dzięki nim, w technikach nebulizacji, termonebulizacji i mikronebulizacji, wszystkie powierzchnie są osiągane szybko, unikając polegania na ręcznej aplikacji, która jest wolniejsza, a czasami nie może dotrzeć do wszystkich powierzchni, ponieważ istnieją przeszkody, które uniemożliwiają im dotarcie”.

W rozkazie mówi się, że misje „dezynfekcji z powietrza” będą przeprowadzane „regularnie”, dopóki pandemia będzie pustoszyła kraj.

Hiszpania oficjalnie ma 195 tys. zakażeń i ponad 20 tys. zgonów. “La Razón” poinformowało, że 43. Grupa Sił Powietrznych będzie obsługiwała powietrzne samoloty gaśnicze Canadair CL-415, które najprawdopodobniej będą wyposażone w specjalne rozpylacze, aby stworzyć równomierny strumień środków dezynfekujących podczas oprysku. Hiszpania wdrożyła wcześniej drony i roboty naziemne do rozpylania środków dezynfekujących na poziomie ulicy. Nie przyniosło to jednak zamierzonych efektów.

Ciekawe…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!