Wiadomości

W Hiszpanii w ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło 565 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu ostatniej doby z powodu Covid-19 zmarło w Hiszpanii 565 osób. Tym samym łączna liczba zgonów wskutek zakażenia koronawirusem zwiększyła się do 20.043 – poinformowało w sobotę hiszpańskie ministerstwo zdrowia.

W popołudniowym komunikacie ministerstwo zdrowia Hiszpanii podało także, że pomiędzy piątkiem a sobotą nastąpił wzrost zakażeń koronawirusem o kolejne 3658 przypadków, co zwiększyło bilans ogólny do do 191 724 przypadków.

Zgodnie z danymi ministerstwa zdrowia w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano zwiększenie dynamiki nowych zgonów oraz tendencję spadkową w sferze zakażeń koronawirusem. W piątek resort informował o dobowym wzroście zgonów o 348 i zwiększeniu przypadków zakażeń o 5252.

Media w Hiszpanii przypominają, że w piątkowe dane dotyczące ofiar koronawirusa były korygowane przez ministerstwo zdrowia, co jego przedstawiciele tłumaczyli zmianą systemu liczenia zgonów i zachorowań na Covid-19.

W piątek główny epidemiolog kraju Fernando Simon wyjaśnił podczas konferencji w Madrycie, że ministerstwo zdrowia uwzględniło w dobowym bilansie statystyki rządów kilku wspólnot autonomicznych, co wymusiło korektę ogólnych danych dotyczących ofiar epidemii.

/wnp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!