Wiadomości

W Hiszpanii stowarzyszenie antygenderowe pozbawione zostało statusu organizacji pożytku publicznego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Socjalistyczny rząd Pedro Sancheza pozbawił hiszpańską organizację sprzeciwiającą się ideologii i polityce „gender” – HazteOir (HO) statusu organizacji pożytku publicznego. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyjaśniło, że decyzja ta oznacza, iż na to stowarzyszenie osoby fizyczne w Hiszpanii nie będą już mogły przekazywać 1 proc. swego podatku dochodowego.

Według resortu ruch ten utracił też inne przywileje przysługujące takim organizacjom w wyniku procedury wszczętej w grudniu 2018 r. Pretekstem do niej była rozpoczęta rok wcześniej przez HO kampania sprzeciwu wobec promowania w przestrzeni publicznej transseksualizmu.

Stowarzyszenie to, którego nazwa znaczy mniej więcej „Spraw, aby cię usłyszano”, stało się znane głównie dzięki działaniom z wykorzystaniem pomarańczowego autobusu z hasłami przeciwnymi ideologii gender. Pod koniec lutego 2017 r. zarekwirowała go madrycka policja. Po kilku miesiącach sąd polecił zwrócić autobus. Sędzia stwierdził wówczas, że umieszczone na pojeździe hasła nie są „zamachem na prawa młodzieży i dzieci” ani nie „prześladują nikogo” z powodu wyznawanego światopoglądu.

Głównymi celami tej założonej przez Ignacio Arsuagę w lutym 2001 r. organizacji są promowanie i popularyzowanie postaw obywatelskich oraz działania na rzecz rodziny i wychowania zgodnego z katolicką nauką społeczną. Występuje też w obronie chrześcijan prześladowanych w różnych krajach, np. Asii Bibi w Pakistanie, potępiając jednocześnie obowiązującą w tym kraju ustawę o bluźnierstwie.

/KAI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!