Europa Wiadomości

W Hiszpanii lewica chce wprowadzenia cenzury by walczyć z tzw. “mową nienawiści” wymierzoną w homoseksualistów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

=Skrajnie lewicowa partia Podemos  w czasie trwania kongresu hiszpańskich parlamentarzystów przedstawiła propozycję ustawy dotyczącej obronyosób LGBT przed rzekomym prześladowaniem.  Nowe prawo przewiduje utworzenie państwowej cenzury. Dawałoby to państwowym służbom prawo do wymierzania kar pieniężnych i zamykania nieprzychylnych im mediów i innych placówek oraz  wytaczania im spraw w sądach.

Portal Infocatolica komentował w jaki sposób może być interpretowane nowe prawo przedstawione w projekcie partii Podemos. “Zwykły żart na Twitterze, a także wypowiedzi i komentarze internautów będą mogły być prześwietlane przez organizm cenzury w imieniu orwellowskiej Agencji Państwowej.” Podkreślono, że wszystko będzie rozpatrywane w kontekście ewentualnej dyskryminacji w związku z orientacją seksualną i tożsamością płciową.

W Hiszpanii istnieje ustawodawstwo karzące za dyskryminację z racji orientacji seksualnej, co daje homoseksualistom i osobom związanym z LGBT wszystkie możliwości wnoszenia spraw do sądów jeżeli uznają, że zostały zranione. Już obecne rozporządzenia w tej sprawie stanowią otwarte drzwi do prześladowań, bo zwykła afirmacja tradycyjnej moralności jest oczywiście sprzeczna z wymaganiami i ideologią homoseksualistów. O zaistniałej dyskryminacji lub jej braku decyduje jednak sędzia.

Przedstawiciele partii Podemos chcą iść dalej tworząc państwową cenzurę. Powołują się na istniejące już tego typu prawa na poziomie wspólnot autonomicznych, zwłaszcza w Madrycie, rządzonym przez Partido Popular, określaną w Hiszpanii jako partię prawicową.

Gdyby propozycje Podemos weszły w życie, kary mogłyby sięgać 45 tys. euro. Można też będzie zamykać administracyjnie portale internetowe i wszystkie inne środki masowego przekazu, nie wyłączając szkół, które nie miałyby w programie szerzenie teorii gender. Propozycja ta jest sprzeczna z artykułem 20 hiszpańskiej konstytucji gwarantującym wolność słowa.

Źródło: pch24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!