Europa Wiadomości

W Hiszpanii lewica chce oddać katedrę w ręce muzułmanów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portsalwolnosc24.pl ewackie władze hiszpańskiej Andaluzji chcą, by katedra w Kordobie stała się „miejscem spotkań ludzi wiary”. Za tymi działaniami stoją Katar i Arabia Saudyjska.

W praktyce oznacza to zmianę w katedry w meczet. Hiszpańscy muzułmanie od dawna twierdzą, że Andaluzja to utracony kalifat, a Kordoba jest jego symbolem.

Katedra w Kordobie powstała w 550 roku. W 714 roku po zdobyciu Andaluzji przez Arabów zburzono ją, a na jej miejscu powstał Wielki Meczet Kordoby. Po odbiciu przez Hiszpanów Andaluzji i Kordoby i wieloletnich rekonstrukcjach w 1523 roku znów na tym samym miejscu pojawiła się katedra. Stała się ona jednym z najważniejszych miejsc chrześcijaństwa w Zachodniej Europie.

Działania wojujących hiszpańskich sekularystów wspierają muzułmanie, którzy domagają meczetu. Mówią o powrocie do czasów kiedy to Morze śródziemne o mało nie stało się „jeziorem muzułmańskim”.

Na mapach ISIS Andaluzja pokazywana jest jako kalifat. Do odbicia Al-Andalus wzywał Osama Bin Laden. Syryjscy dżihadyści nazywają ją „ziemią swoich przodków”. Andaluzja ma być pierwszym celem podbojów ISIS w Europie.

Służyć ma temu też masowa imigracja muzułmanów do Hiszpanii. Ich liczba w ciągu 10 lat podwoiła się i sięga już 2 mln osób.

Sponsorem akcji zmierzającej do przekazania muzułmanom katedry jest rząd Kataru. Pułkownik Emilio Sanches de Rojas z z Instytutu Studiów Strategicznych hiszpańskiego MON oskarża też Arabię Saudyjską o dywersyjne akcje propagandowe.

Do zajmowania kościołów wzywają  też muzułmanie we Francji. Chcą by to imamom przekazywano opuszczone chrześcijańskie obiekty sakralne.

Źródło: wonlnosc24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!