Wiadomości

W Hiszpanii koronawirus w coraz wyraźniejszym odwrocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

164 osoby zmarły w Hiszpanii na Covid-19 w ciągu ostatniej doby; oznacza to, że liczba zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem stabilizuje się – poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju.

Hiszpańskie służby sanitarne przypomniały, że w niedzielę zanotowano taką samą liczbę zgonów – 164, czyli najniższy dobowy wzrost od blisko 7 tygodni. Jak sprecyzował resort zdrowia, łącznie od początku epidemii w kraju zanotowano już 25 428 zgonów spowodowanych infekcją koronawirusem SARS-CoV-2.

W ciągu ostatniej doby służby sanitarne odnotowały również 356 nowych przypadków zakażenia. W sumie zakażonych koronawirusem zostało już w Hiszpanii prawie 218 tys. osób.

Poniedziałek jest pierwszym dniem od połowy marca, kiedy w Hiszpanii mogą funkcjonować małej wielkości placówki handlowe nieoferujące dóbr podstawowych, zakłady optyczne, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. W kolejnych dniach przywracana będzie stopniowo działalność innych placówek handlu i usług.

Od poniedziałku w całym kraju wprowadzono też obowiązek korzystania z masek ochronnych w środkach transportu publicznego.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!