Europa Wiadomości Wiara

W Hamburgu Caritas udziela porad homoseksualistom w sprawie wychowywania dzieci…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Hamburska Caritas prowadzi poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Osoby utożsamiające się ze światem LGBT mogą korzystać z pomocy kościelnej organizacji i dowiedzieć się m.in. jak dobrze wychowywać dzieci.

Zaskakująca informacja dobiega do nas z Hamburga, gdzie Caritas archidiecezji hamburskiej oferuje do niedawna poradnictwo dla homoseksualistów żyjących w związkach z osobami tej samej płci. Jak informuje na swojej stronie internetowej „katolicka” organizacja, „rodziny w kontekście LGBT mogą przychodzić do jej ekspertów i dowiadywać się w jaki sposób kształtować swoje życie rodzinne. Co więcej, kursy obejmują również sprawy związane z wychowaniem dzieci. O wzywaniu do nawrócenia i porzucenia homoseksualnych skłonności oczywiście mowy nie ma.

Hamburska Caritas zaprasza na spotkania zarówno całe „rodziny” jak również ich poszczególnych członków. Oferuje pomoc rodzicom, których dzieci „odczuwają przynależność do społeczności LGBT”. Nie chodzi tu jednak o próbę zmiany ich życia i podjęcia walki ze złymi, grzesznymi tendencjami. W swojej ofercie Caritas pisze jedynie o „rozwoju” takich osób oraz o przezwyciężaniu „obciążających ich życie problemów”. Co bardziej szokujące, Caritas w Hamburgu organizuje również spotkania „tęczowych rodzin” wychowujących małe dzieci – tak, by mogły się ze sobą lepiej poznać.

Mówiąc wprost, katolicka organizacja finansowana przez Kościół zaprasza homoseksualistów wychowujących dzieci, by poznawali inne sobie podobne osoby i de facto umacniały się w swoim skrajnie grzesznym sposobie życia. Caritas zapewnia, że wszystkich przedstawicieli „społeczności LGBT powita w atmosferze akceptowania”.

Co na to metropolita Hamburga, abp Stefan Heße? Reakcji nie ma, choć oferta Caritas obowiązuje już od kilku miesięcy. Trudno spodziewać się jej usunięcia, ponieważ w ostatnich latach w radykalny sposób otwarto niemiecki Kościół katolicki na kłamstwa rewolucji seksualnej 1968 roku. Szczególnie zażarta ofensywa trwa od roku 2017, kiedy to Bundestag (głosami chadeków! – przyp. red.) zalegalizował tzw. homoseksualne „małżeństwa”.

Warto przypomnieć, że niewiele później przewodniczący i wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx oraz bp Franz-Josef Bode, zasugerowali możliwość udzielania parom jednopłciowym kościelnych błogosławieństw. Z kolei marcu tego roku na zebraniu plenarnym episkopatu zapowiedziano zmiany w moralności seksualnej, choćby poprzez uznanie homoseksualizmu za normalny oraz przyjęcie w Kościele teorii gender.

Co dalej? Kościelne śluby dla gejów?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!