Polska Wiadomości

W Hagia Sofii pojawiły się terrorystyczne symbole

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Islamscy ekstremiści dokonali znaczącej prowokacji. Grupa mężczyzn weszła do Hagia Sofii prezentując flagę terrorystów. „Przekształcenie Hagia Sofii stanowiło motywacyjny odzew Bractwa Muzułmańskiego dla islamskich ekstremistów i terrorystów na całym świecie” – ocenia Noor Dahri, dyrektor antyterrorystycznego think-tanku z Wielkiej Brytanii.

Nagranie przedstawiające mężczyzn prezentujących wewnątrz świątyni flagę kojarzoną z islamskim terroryzmem zostało opublikowane w Internecie. Mężczyźni trzymający flagę krzyczą „Allahu Akbar” i prezentują uniesione palce wskazujące, symbolizujące pośród terrorystów walkę z niewiernymi i apostatami; gest często prezentowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

Noor Dahri zidentyfikował prezentowaną flagę jako znak rozpoznawczy afgańskich talibów, potwierdza to tradycyjny afgański strój noszony przez niektórych mężczyzn uwiecznionych na nagraniu. Inni komentatorzy wskazują, że to raczej flaga Dżajsz al-Muhadżirin wa-al-Ansar – grupy terrorystycznej aktywnej w trakcie wojny w Syrii, w przeszłości współpracującej z ISIS. Należący do niej dżihadyści brali udział m.in. w walkach o Aleppo.

Gratulacje z powodu przekształcenia Hagia Sofii w meczet złożyli Erdoğanowi m.in. przedstawiciele Hamasu i Bractwa Muzułmańskiego. Rzecznik Hamasu w oficjalnym komunikacie stwierdził, że chwila w której w murach dawnej świątyni rozbrzmiały islamskie modły stanowi powód do dumy dla „wszystkich muzułmanów”, atakując przy okazji wszystkich współwyznawców, którzy nie podzielają tego punktu widzenia. Zadowolenie z decyzji tureckiego prezydenta wyraził także prezydent Palestyny Mahmud Abbas.

Odnosząc się do światowych reakcji Erdoğan stwierdził, że przekształcenie muzeum w meczet było   słuszną decyzją, bo tego właśnie chcieć miał naród. – Tak, jak to miało miejsce w przypadku Syrii, tak też postąpiliśmy w Libii; w każdym przypadku postępować będziemy na sprawiedliwej drodze prowadzącej do budowy wielkiej i silnej Turcji – podkreślił.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!