Europa Wiadomości

W Hadze policja rozpędziła tłum protestujących przeciwko wprowadzeniu kwarantanny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Niderlandzka policja zatrzymała około 50 uczestników demonstracji przeciwko ograniczeniom wprowadzonym w związku z epidemią koronawirusa. – podaje agencja dpa.

We wtorek na ulice Hagi wyszło około 200 przeciwników restrykcji mających na celu stłumienie epidemii. Demonstranci, którzy zgromadzili się w pobliżu dworca kolejowego, mieli ze sobą transparenty z hasłami takimi jak „Więzień w wolnym kraju”.

Protest nie został zarejestrowany, ale burmistrz Johan Remkes pozwolił na jego przeprowadzenie, o ile demonstranci będą zachowywać od siebie dystans co najmniej 1,5 metra.

Policja przystąpiła do likwidacji zgromadzenia, gdy okazało się, że ludzie nie zachowują odpowiedniej odległości.

Rząd Niderlandów zakazał publicznych zgromadzeń w połowie marca br. W miejscach publicznych należy zachowywać od innych osób odległość minimum 1,5 metra. Z domu można wychodzić jedynie po to, by dostać się do pracy (jeśli nie pracuje się w domu), kupić podstawowe produkty, pomóc innej osobie, bądź „zaczerpnąć świeżego powietrza”, jak napisano na stronie internetowej rządu. Zamknięte są m.in. zakłady gastronomiczne (poza serwowaniem posiłków na wynos), kluby sportowe, siłownie, zakłady fryzjerskie, sauny, kasyna, salony rozrywki i domy publiczne.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia do podobnych demonstracji doszło w kilkunastu miejscach na granicy Polski z Niemcami i Czechami. Mieszkańcy pogranicza domagali się przywrócenia możliwości przekraczania granicy dla osób dojeżdżających do pracy lub do szkoły. Rząd RP spełnił ten postulat od 4 maja.

Kolejne wieści z pokojowego i tolerancyjnego Zachodu…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!