Świat Wiadomości

W Gruzji mężczyzna wziął ponad 60 zakładników. Jest już w rękach policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Uzbrojony mężczyzna wziął zakładników w banku w gruzińskim mieście Zugdidi – informowały miejscowe media. Według ich ustaleń w pomieszczeniach mógł przetrzymywać co najmniej 60 osób. Wieczorem telewizja publiczna informowała, że napastnik został aresztowany przez policję. Wcześniej wypuścił trzy osoby, w tym kobietę w ciąży.

W Zugdidi operacja specjalna zakończona. Policjanci wyprowadzili napastnika z podniesionymi rękami. Według posiadanych informacji sam oddał się w ręce policji – podała telewizja. Poinformowano też, że wszyscy zakładnicy są już oswobodzeni, a napastnik został przewieziony w konwoju na posterunek policji.

Wieczorem ministerstwo spraw wewnętrznych Gruzji poinformowało jednak, że operacja trwa. Wolność odzyskało 43 zakładników. Resort nie podał więcej szczegółów.

Napastnik był uzbrojony w pistolet maszynowy i granaty. Żądał pół miliona dolarów i bezpiecznego wydostania się z budynku.

Wśród zakładników byli pracownicy banku i klienci. Teren wokół banku odgrodzono. Służby długo negocjowały z napastnikiem, jednak jednym z jego żądań było to, żeby odsunięto funkcjonariuszy z terenu.

Jak informowały lokalne media, jednemu z zakładników udało się wcisnąć przycisk SOS, niektórym udało się uciec przez dach i wyjście przeciwpożarowe. Jak mówią świadkowie, którzy uciekli z budynku napastnik wszedł do banku, kilkukrotnie wystrzelił w sufit. Kazał pracownikom i klientom położyć się na podłodze.

Najpierw napastnik uwolnił kobietę w ciąży, a potem, w trakcie negocjacji, dwóch innych zakładników – informował wcześniej wiceszef gruzińskiego MSW Władimir Bortswadze.

MSW wszczęło śledztwo z artykułów dotyczących rozboju, bezprawnego posiadania i noszenia broni palnej oraz wzięcia zakładników.

Autor: Sara Bounaui. Krzysztof Zasada

Opracowanie:
Co wy na to?
Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!