Wiadomości

W Grodźcu w Boże Narodzenie sprofanowano krzyże – to był “akt satanistyczny”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W nocy z 24 na 25 grudnia nieznani sprawcy ścięli krzyże oraz zniszczyli figury Pana Jezusa i Najświętszej Maryi Panny w Grodźcu niedaleko Opola. Według ks. Zdzisława Banasia – proboszcza tamtejszej parafii – bluźnierczego aktu wandalizmu dokonali sataniści – informuje portal pch24.pl.

– To nie był wybryk spowodowany przez dzieci, bo żeby ściąć krzyże na tak dużej wysokości, a przy okazji pogiąć metalowe elementy stojące pod jednym z nich, trzeba naprawdę dużej siły – powiedział w rozmowie z „Nową Trybuną Opolską” ks. Banaś. – Sprawca lub sprawcy po raz kolejny wybrali moment szczególny dla katolików, dlatego myślę, że mamy tu do czynienia nie z wandalizmem, ale z aktem satanistycznym – dodał.

Pierwszy ze zniszczonych krzyży stał przy drodze krajowej w kierunku Myśliny. Został tam ustawiony na pamiątkę śmierci jednego z mieszkańców, który kilka lat temu zginął w tym miejscu. – Sprawca nie tylko ściął krzyż, ale również zniszczył figury Jezusa i Maryi. Wygląda na to, że nie zostały one roztrzaskane w wyniku upadku, ale że ktoś zniszczył je z premedytacją – relacjonował ks. Banaś.

Drugi krzyż znajdował się przy ul. Klasztornej i upamiętniał koronację obrazu Matki Boskiej. W tym przypadku również zostały roztrzaskane święte figury.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wandale nie działali „pod wpływem impulsu”, tylko że była to starannie przygotowana akcja, ponieważ cięcia dokonano najprawdopodobniej piłą mechaniczną.

To kolejny tego typu antykatolicki atak w Grodźcu w ostatnim czasie. – W nocy po Wszystkich Świętych wandale strzaskali figurę Matki Bożej i Pana Jezusa na krzyżu przy drodze krajowej (tego samego, który tym razem został ścięty – przyp. red.) – przypomniał ks. Banaś. – Z kolei w ubiegłym roku w święto Matki Bożej Różańcowej ktoś strzaskał kamienną figurrę Maryi, która stoi przed kościołem. Sprawa została zgłoszona policji, ale sprawców nie znaleziono – dodał.

Sprawą zajmuje się policja. Za to przestępstwo grozi do 2 lat więzienia.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!