Wiadomości

W Gorcach grzybiarz znalazł zwłoki młodego niedźwiedzia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W lesie ponad Ostrowskiem grzybiarz odnalazł zwłoki młodego niedźwiedzia – informuje portal 24tp.pl. Na szczątki drapieżnika grzybiarz natknął się w środę. Mężczyzna powiadomił myśliwych a ci zaalarmowali nowotarskie nadleśnictwo.

– To młody, trzyletni osobnik o wadze około 70, 80 kilogramów – potwierdza w rozmowie z portalem 24tp.pl Roman Latoń, nowotarski nadleśniczy.

Z wstępnych oględzin przeprowadzonych przez leśników wynika, że zwierzę padło z przyczyn naturalnych. – Upadki wśród młodych niedźwiedzi, które zostały odgonione przez matkę i próbują się usamodzielnić są dość częste – zaznacza nadleśniczy.

Zwłoki zwierzaka zostały zutylizowane, wcześniej naukowcy z Tatrzańskiego Parku Narodowego pobrali z nich próbki. Nowotarski nadleśniczy uspokaja, że śmierć jednego osobnika nie powinna odbić się negatywnie na odbudowującej się niedźwiedziej populacji.

– Liczba niedźwiedzi ciągle rośnie. W Gorcach, na terenie naszego nadleśnictwa niedźwiedzie regularnie gawrują. Stale obserwujemy oznaki bytowania kilku osobników, między innymi samic z przychówkiem – podsumowuje Roman Latoń.

/24tp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!