Wiadomości

W Gnieźnie przestępcy próbowali odbić z rąk policjantów narkotyki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Akcja niczym z filmu rozegrała się na jednym z podwórek przy ul. Wyszyńskiego w Gnieźnie. Doszło tam do próby odbicia zabezpieczanych przez funkcjonariuszy operacyjnych środków odurzających. Obaj napastnicy zostali obezwładnieni i zatrzymani. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policjantów z Wydziału Kryminalnego z Gniezna spotkała nietypowa sytuacja. 19 lutego br. w godzinach południowych zostali wezwani na teren remontu pomieszczenia gospodarczego w Gnieźnie przy ul. Wyszyńskiego. Tam podczas prac, robotnicy znaleźli dziwny pakunek. Podejrzewając, że mogą to być narkotyki, poinformowali o wszystkim dyżurnego gnieźnieńskiej jednostki.

Nieumundurowany policjant i policjantka przyjechali na miejsce aby wykonać wszystkie przewidziane prawem czynności. Podczas pracy, podszedł do nich mężczyzna i mimo ostrzeżeń i próśb, o opuszczenie tego miejsca, nie reagował. Był agresywny i w pewnym momencie próbował zabrać, jak się później okazało, swoją własność. Dodatkowo po chwili pojawił się jego młodszy kolega, który chciał pomóc w odzyskania pakunku. Policjanci kryminalni wspólnie z przybyłym na miejsce patrolem prewencji szybko obezwładnili napastników. Mężczyźni w wieku 34 i 23 lat trafili do policyjnego aresztu.

Okazało się, że remontowany budynek służył za miejsce przechowywania blisko kilogramowej paczki marihuany. Zabezpieczony susz trafił do techników kryminalistyki. Przeprowadzone przez nich wstępne badanie potwierdziło, że jest to marihuana.

34-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem i utrudnianiem wykonywanych czynności. 23-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji. Przestępstwa te zagrożone są karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

/gniezno.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!