Wiadomości

W Głogowie pożegnano Pawła Chruszcza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rodzina tragicznie zmarłego Pawła Chruszcza, jego przyjaciele, współpracownicy, ale również mieszkańcy Głogowa i osoby, które nie zdążyły go poznać, uczestniczyły w uroczystościach pogrzebowych w kościele pod wezwaniem św. Klemensa.

Homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Mówił, że zmarły wychowany był w miłości do tej małej ojczyzny, jaką był Głogów, i do wielkiej ojczyzny – Polski.

Po zakończeniu nabożeństwa zgromadzeni w milczeniu udali się na cmentarz przy ulicy Legnickiej w Głogowie. Po krótkiej modlitwie trumna z ciałem Pawła Chruszcza spoczęła w rodzinnej mogile.

Paweł Chruszcz był mocno zaangażowany w sprawę przekraczania norm arsenu w powietrzu oraz rzekomych nieprawidłowości przy sprzedaży przez władze miasta jednego z przedszkoli. Miał 42 lata. Jego ciało zostało znalezione w Boże Ciało w pobliżu wsi Droglowice w gminie Pęcław. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci było uduszenie. Śledczy badają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a sprawę prowadzoną przez Prokuraturę Okręgową w Legnicy nadzoruje Prokuratura Krajowa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!