Polska Wiadomości

W Gdyni zatrzymano dwóch Algierczyków odpowiedzialnych za molestowanie 14 letniej dziewczynki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 24 i 25 lat doszło ostatniego dnia lipca. Dzień wcześniej obywatele Algierii, którzy przebywali w Gdyni na szkoleniu żeglarskim, mieli napastować seksualnie 14-latkę. Do zdarzenia doszło w okolicy lasu w gdyńskiej dzielnicy Działki Leśne.

Według ustaleń policji mężczyźni mieli dotykać dziewczynę w intymnych miejscach, oczywiście bez jej zgody. 14-latce udało się uciec i zawiadomić o całym zajściu matkę. To właśnie ona poinformowała policję.

– Mężczyźni wykorzystując bezradność pokrzywdzonej oraz niezdolność zrozumienia ich zachowania, wspólnie i w porozumieniu doprowadzi ją do obcowania płciowego oraz do poddania się  innej  czynności  seksualnej – informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Policjantom już kilkanaście godzin po zgłoszeniu udało się zatrzymać dwóch obywateli Algierii, którzy w Gdyni od lutego szkolili się w Akademii Morskiej. Mieli stanowić załogę statku Marynarki Wojennej Algierii budowanego w gdyńskiej stoczni.Obu oskarżonym grozi 12 lat więzienia.

Źródło: trojmiasto.eska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!