Wiadomości

W Gdańsku pobito członków Homokomando Trójmiasto?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Homokomando Trójmiasto to, jak sami o sobie piszą, “gejowska drużyna sportowa”. Aktywiści raz w tygodniu spotykają się, by uczestniczyć w zajęciach sportowych na świeżym powietrzu, wywieszając przy tym w widocznym miejscu tęczową flagę.

Czym jest owo Homokomando i po co powstało? Odpowiedź na to pytanie dał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jego pomysłodawca:

„Mili już byliśmy. Tyle czasu robiliśmy pokojowe parady i co? I mamy PiS. No więc nie. Będziemy się bronić. Próbowaliśmy też w sądzie miło sobie działać przeciwko tym homofobicznym furgonetkom – i co? Jesteśmy ignorowani. Więc jeśli nas nie słuchają inaczej, musimy w inny sposób działać” – zapowiedział latem 2020 roku w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, mówiąc o powołaniu Homokomando, aktywista LGBT Linus Lewandowski, który dał się poznać jako agresywny uczestnik burd.

Tymczasem w Gdańsku miało ponoć dojść wczoraj do pobicia dwóch członków Homokomando, którzy w większej grupie ćwiczyli na urządzeniach znajdujących się na wolnym powietrzu.

– W środę, po godzinie 19 policjanci zostali powiadomieni, że w parku Reagana zaatakowani zostali dwaj mężczyźni, którzy z innymi osobami ćwiczyli na urządzeniach znajdujących się na wolnym powietrzu. Wstępnie wiemy, że do pokrzywdzonych podbiegła grupa osób, która zaczęła bić ćwiczących mężczyzn. Po chwili sprawcy uciekli – relacjonuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Potwierdza, że dwaj mężczyźni trafili do szpitala na badania.

– Na miejsce skierowano natychmiast kilka patroli policyjnych, które przeszukały pas nadmorski. Jeszcze wczoraj przejrzano pierwsze zapisy z monitoringu, dziś będziemy zabezpieczać kolejne nagrania. W czynności zaangażowano policjantów prewencji, dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjnych. Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia i dążą do tego, żeby jak najszybciej zatrzymać jego sprawców – zapewnia gdańska policjantka.

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pobito-aktywistow-LGBT-w-Gdansku-n154314.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!