Wiadomości

W Gdańsku około 3,5 tys. budynków pozbawionych zostało ogrzewania i ciepłej wody

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Awaria, do której doszło w nocy z czwartku na piątek, pozbawiła ogrzewania i ciepłej wody część Gdańska. Szacunkowo jest to około 3,5 tysiąca budynków. Ciepłownicy zlokalizowali uszkodzenie i pracują nad jego usunięciem.

Jak poinformowała w komunikacie Jadwiga Grabowska, menedżer ds. mediów w Gdańskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, dostaw ciepła i ciepłej wody pozbawieni są mieszkańcy dzielnic: Suchanino, Piecki-Migowo, Jasień, Szadółki, Ujeścisko-Łostowice, Chełm, Orunia, Siedlce i Wzgórze Mickiewicza.

Grabowska wyjaśniła, że zlokalizowano już miejsce awarii i trwają prace nad usuwaniem jej przyczyny. Podała, że „przywracanie ciepła i ciepłej wody będzie następowało stopniowo i w miarę możliwości technicznych”.

Grabowska poinformowała też, że w nocy ogrzewania i ciepłej wody nie mieli także mieszkańcy Matarni, Kokoszek i Moreny. Po uruchomieniu Stacji Podnoszenia Ciśnienia „Myśliwska” udało się przywrócić dostawy ciepła do tych dzielnic. – Mieszkańcy powinni mieć ciepłą wodę i ogrzewanie do rana – podała Grabowska.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!