Polska Wiadomości

W Gdańsku doszło do kolejnej prowokacji feministek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Feministki znowu dały o sobie znać. Tym razem pod płaszczykiem znanych haseł o wolności, tolerancji i walce z pełzającym faszyzmem zorganizowały akcję w Gdańsku, gdzie na kilku kościołach zawiesiły transparenty z antyklerykalnymi hasłami.

Akcję zorganizowały tzw. „Trójmiejskie Dziewuchy” i jest ona kolejną odsłoną akcji „Wolnych Polek”. Organizatorki twierdzą, że swoim działaniem sprzeciwiają się „uświęcaniu faszystowskich organizacji”, m.in. ONR, jakie rzekomo popierają polscy księża, na co dowodem na to mają być Msze Święte, w których licznie uczestniczyli przedstawiciele środowisk narodowych w Częstochowie i Gdańsku. Tak na marginesie – jeśli ktoś tu w swych działaniach przypomina faszystów, to przede wszystkim owe rozhisteryzowane feministki.

„Uświęcacie nacjonalizm i faszystowskie organizacje nazywając to prawdziwym patriotyzmem i umiłowaniem ojczyzny!? Zapomnieliście dokąd ta droga prowadzi?! Szerząc nienawiść i podziały – wiarę wielu ludzi rzucacie w błoto i depczecie bez żadnego szacunku! Opamiętajcie się!”, napisały na Facebooku „Trójmiejskie Dziewuchy”. Wpis został „okraszony” kilkoma fotografiami przedstawiającymi transparenty z plugawymi ilustracjami, jakie zostały zawieszone na gdańskich kościołach. Na wielu z nich dominowało hasło „Zamiast wierzyć i pokornie służyć – budujecie katolitaryzm!”.

Jak podaje portal rp.pl „białe płótna z czerwonymi plamami pojawiły się m.in. na murach kościoła św. Barbary, w pobliżu budynku kurii, na murach kościoła św. Brygidy i kościoła św. Katarzyny.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!