Wiadomości

W gdańskiej szkole rodzice udaremnili próbę deprawowania ich dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rodzicom uczniów gdańskiej szkoły publicznej udało się udaremnić przeprowadzenie na terenie placówki tzw. „warsztatów antydyskryminacyjnych”, będących w istocie lekcją edukacji seksualnej ukierunkowanej na promowanie dewiacyjnych związków, rozwiązłego stylu życia oraz antykoncepcji.

Zajęcia te, finansowane ze środków Unii Europejskiej, przeznaczone są dla 13- oraz 14-latków i miały odbyć się w czwartek w Szkole Podstawowej nr 24. Rodzice dowiedzieli się o planowanych zajęciach w ostatniej chwili

– W środę po południu została wysłana do rodziców informacja mailowa o tym, że następnego dnia od godziny 8:00 w szkole odbędą się warsztaty antydyskryminacyjne. Informacje, które otrzymali rodzice ze szkoły, były bardzo skąpe i ogóle – powiedziała w rozmowie z mediami jedna z matek.

Placówka podała informacje o możliwości rezygnacji z zajęć dopiero w nocy ze środy na czwartek. Rodzice mieli więc możliwość zgłosić brak zgody dopiero tuż przed początkiem warsztatów, o ile w ogóle o nich wiedzieli. Udało się jednak odwołać demoralizujące zajęcia.

– Oczekujemy od rządzących tym miastem, żeby uszanowali także zdanie rodziców, mieszkańców, którzy mogą nie zgadzać się z pewnymi treściami, jakich mają być uczone ich dzieci – stwierdził Przemysław Majewski ze Stowarzyszenia Odpowiedzialny Gdańsk.

Organizacja w trybie dostępu do informacji publicznej uzyskała materiały dotyczące treści wdrażanych przez miasto programów seksedukacyjnych. Zachęca również do korzystania z proponowanych przez instytut Ordo Iuris wzorów deklaracji dla rodziców niezgadzających się na to, by ich dzieci były poddawane indoktrynacji w duchu LGBT.

/Telewizja Republika, TVP Gdańsk, pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!