Europa Wiadomości

W Finlandii nasilają się ataki o podłożu seksualnym ze strony imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu wp.pl, prezydent Finlandii wyraził oburzenie licznymi atakami imigrantów na młode kobiety. – To niedopuszczalne – oświadczył w specjalnym oświadczeniu Sauli Niinisto.

Liczba ataków na terenie Finlandii niepokojąco rośnie. Policja z miasta Oulu już w grudniu informowała o licznych przypadkach napastowania kobiet i dziewcząt na tle seksualnym.

Przyznano, że o popełnienie wielu z tych przestępstw podejrzewa się cudzoziemców ubiegających się w Finlandii o azyl. Wtedy podejrzanych było dziesięć osób. Teraz ta liczba wzrosła.

– To niedopuszczalne, aby niektórzy z ubiegających się o azyl, a nawet ci, którym go już przyznano, przynosili tutaj zło i tworzyli poczucie zagrożenie – oświadczył w sobotę prezydent Finlandii Sauli Niinisto.

Jak informuje portal tvp.info, głowa państwa wydała specjalne oświadczenie, gdy w piątek policja w Oulu nad Zatoką Botnicką (ok. 600 km na północ od Helsinek) poinformowała o dochodzeniu wobec czterech kolejnych osób podejrzanych o gwałt oraz wykorzystanie seksualne dziewcząt w wieku poniżej 15 lat. Trzech podejrzanych zostało zatrzymanych. Są to osoby z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Policja prowadzi w tej sprawie szereg czynności. W sumie podejrzanych jest już kilkanaście osób. Tylko w tym mieście wytypowano też aż 10 ofiar.

Także premier Juha Sipila w specjalnym oświadczeniu napisał, że napaści seksualne na dzieci wzbudziły w nim “głębokie poczucie zgorszenia”.

“Rolą systemu azylowego jest pomoc osobom w niebezpieczeństwie, ale przestępcy nie mogą być chronieni” – dodał na Twitterze.

Czy uważacie, żę Finlandia i inne państwa skandynawskie wreszcie poważnie podejdą do problemu nielegalnej imigrantów?

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!