Wiadomości

W czwartek rozporządzenie: Koniec z maseczkami na świeżym powietrzu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zniesienia nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu przesądzone. Przepisy w tej sprawie pojawią się już jutro w rozporządzeniu przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia – informuje RMF.

Bez maseczek będziemy mogli przebywać na zewnątrz od 15 maja. Był jednak warunek – wskaźnik zakażeń musiał wynosić 15 na 100 tys. mieszkańców. Właśnie został osiągnięty. Jest już nawet niższy – dziś średnia dla całego kraju to 13 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Nieco wyższy jest tylko w trzech regionach.

Dlatego w rozporządzeniu, które ma się pojawić jutro będzie już zapis o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek na zewnątrz. Wejdzie w życie 15 maja. Będzie też warunek – nie musimy zakładać maseczki na zewnątrz, jeśli możemy utrzymać dystans 1,5 metra od innej osoby.

W rozporządzeniu będą wszystkie zmiany dotyczące luzowania zakazów na najbliższe trzy tygodnie, czyli np. otwarcie od soboty hoteli, uruchomienie gastronomii w ogródkach od 15 maja.

Znajdzie się tam zapis dotyczący obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich osób przyjeżdzających z Indii, Brazylii i RPA – bez możliwości wykonania testu zwalniającego z kwarantanny zaraz po przyjeździe.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!