Wiadomości

W Częstochowie policja zatrzymała oszustkę ściganą 16 listami gończymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Częstochowscy policjanci z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób natrafili na trop poszukiwanej od połowy 2017 roku 23-latki. Kobietę zatrzymali w jednym z mieszkań w Częstochowie. Była poszukiwana 16 listami gończymi i 59 nakazami doprowadzenia za szereg przestępstw internetowych. Kryminalni zatrzymali również partnera kobiety, który uczestniczył w przestępczym procederze. Teraz obojgu grozi 8 lat więzienia.

Na trop 23-letniej oszustki internetowej policjanci wpadli, gdy w poniedziałek przed jednym z częstochowskich banków zatrzymali jej partnera. Mężczyzna był poszukiwany przez prokuratury z kilku różnych miast na terenie kraju za oszustwa internetowe. Łącznie wystawiono za nim 9 listów gończych i 10 nakazów doprowadzenia. W toku dalszych czynności stróże prawa dotarli też do miejsca przebywania jego partnerki – mieszkanki Łąkowa.

Jak się okazało, kobieta od lipca 2017 roku była poszukiwana 16 listami gończymi i 59 nakazami doprowadzenia również za dokonane przestępstwa internetowe. Para od około 3 lat prowadziła działalność przestępczą, polegającą na fikcyjnej sprzedaży przedmiotów oferowanych na popularnych portalach internetowych – głównie był to sprzęt RTV i AGD.

Warunkiem wysłania towaru była przedpłata na konto sprzedawcy. Jednak po wykonaniu przelewu nabywca nie otrzymywał zakupionego sprzętu. Działając w ten sposób, para dokonała ponad 100 oszustw na terenie całego kraju. Za popełnione czyny grozi im teraz do 8 lat więzienia.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!