Europa Wiadomości

W Czechach skazano dwóch mężczyzn za publiczne wypowiedzi na temat Ukraińców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal medianarodowe.com w Czechach skazano w środę dwóch mężczyzn na 6 i 10 miesięcy pozbawienia wolności za publiczne wypowiedzi o imigrantach z Ukrainy.

W Czechach skazano w środę dwóch mężczyzn na 6 i 10 miesięcy pozbawienia wolności za publiczne wypowiedzi o imigrantach z Ukrainy. Wyrok sądowy jest nieprawomocny.

Sprawa dotyczy transmisji nadawanej na żywo w mediach społecznościowych w sierpniu, kiedy obaj skazani wypowiadali się na temat imigrantów z Ukrainy. Wzywano także do kontrmanifestacji w odpowiedzi na akcje poparcia dla Ukrainy.

Ukraińcy zaczynają się tu mnożyć, jedna demonstracja za drugą. Musimy natychmiast zacząć działać, inaczej pójdziemy do piekła.

W filmach padały ponoć wulgarne wypowiedzi. Zwrócono w nich uwagę na to, że Ukraińcy posiadają np. drogie telefony. Jednocześnie określono ich jako “brudnych”.

Niech wracają do Kijowa. To jest normalnie okupacja, co oni tu robią.

Jeden ze skazanych podejrzany jest o wspieranie i propagowanie terroryzmu z powodu publicznych wezwań do fizycznych ataków na polityków. Drugiego podejrzewa się o grożenie prezesowi Czeskiej Izby Lekarskiej, Milanowi Kubce z powodu wspierania nieetycznych nieprzebadanych substancji w zastrzykach covidowych.

Autor: Michał Waligóra

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!